czwartek, 3 maja 2012

SPIS BOHATERÓW

GŁÓWNI BOHATEROWIE
(kliknij na imię bohatera, aby dowiedzieć się o nim więcej) 

(opis Kingi jest chwilowo niedostępny)

BOHATEROWIE DRUGOPLANOWI
(Kliknij na imię bohatera, aby dowiedzieć się o nim więcej (opis Fabiana jest chwilowo niedostępny)


POZOSTALI BOHATEROWIE
ALICJA - młodsza o dwa lata, siostra Pierre'a. Często kłóci się ze swoim bratem. Jest zadziorna, pyskata, często bywa arogancka i niemiła. Niestety bardzo lubi pokazywać, że jest lepsza od innych. Jednak ma swoją dobrą stronę, której nie lubi okazywać. Nie jest wylewna, ani tak jak brat, nie kieruje się za często sercem. Ma jasne włosy, w tym samym odcieniu co jej brat. W przeszłości podkochiwała się w Raiu.

ANDŻELIKA - młodsza o dwa lata siostra Raia i bliźniaczka Adama. We dwójkę potrafią kończyć za siebie zdania, co wydaje się być całkiem przerażające. Andżelika jest głośna, lubi uprawiać sport i jest raczej chłopczycą. Uczy się przeciętnie. Tak jak jej starszy brat - wierzy w duchy. Oboje z Adamem odziedziczyli jasne włosy po tacie.

ADAM - młodszy o dwa lata, brat Raia i bliźniak Andżeliki. W przeciwieństwie do swojej bliźniaczki jest sceptyczny i cyniczny. Nie lubi sportu, woli pograć na konsoli. Z Andżeliką dogaduje się najlepiej na świecie - często dzielą wspólne sekrety, a każde z nich potrafi odgadnąć co drugiemu siedzi w głowie. Adam twardo stąpa po ziemi.

REBEKA- najstarsza siostra Raimunda. Jest narzeczoną Roberta. Mieszka z nim w Gdańsku. Rebeka jest spokojną kobietą, ułożoną, pełną życia i energii. Jej marzeniem zawsze było założyć rodzinę. Odkąd pamięta to ona opiekowała się swoim młodszym rodzeństwem - dlatego wszyscy widzą w niej drugą mamę.

DAMIAN - dawny i pierwszy chłopak Leona. Blondyn o szmaragdowych oczach, potrafi kusić i hipnotyzować mową. W przeszłości bawił się Leonem, gdy ci byli ze sobą. Lubi mącić w życiu swojego byłego chłopaka - głównie ze względu na wrodzoną zawiść.

KACPER - były chłopak Patryka.

KAROLINA - przyjaciółka Mileny z liceum.

SEBASTIAN - obecny chłopak Mileny. Wysoki i szczupły chłopak, o bardzo cichym charakterze. Bardzo pomocny i przyjacielski. 

OLA - przyjaciółka Pierre'a ze studiów. Studiuje prawo i jest w tym naprawdę dobra. Ma wnikliwy umysł analityczny i potrafi szybko skojarzyć fakty. Jest dziewczyną Oskara.
 
OSKAR
- przyjaciel Pierre'a ze studiów. Lekkoduch, ale za to bystry i spostrzegawczy. Doskonale potrafi odczytywać intencje ludzi. Chłopak Oli.

ROBERT - narzeczony Rachel. Ułożony, mądry i trochę chwalipięta. Pierre nazywa go "dupkiem" ze względu na jego przechwalanie się.

FILIP - pierwszy chłopak Raimunda. Spędzili ze sobą trochę ponad dwa tygodnie, ze względu na różnice charakterów i poglądów. Filip później chciał wrócić do Raia.

LAURA - dziewczyna Pierre'a z gimnazjum, gdy ten jeszcze nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest gejem. Mimo iż nie widują się za często, zawsze są dla siebie mili, gdy już przyjdzie im się spotkać.

DANIEL - gej, który nie chcę przyznać się sam przed sobą do tego kim jest. Umawia się z dziewczynami, ale na jego nieszczęście, kiedyś spotkał się z Leonem. Daniel jest bardzo agresywny.

GOSIA - znajoma z liceum z klasy Raimunda. Chciała z nim chodzić, ale nie przewidziała drobnego faktu, iż Rai woli chłopaków.

PANI IZA - pani psycholog z liceum Pierre'a, Raia i Mileny. Gdy gejowski związek Pierre'a i Raia wyszedł na jaw, pomagała im w tej sytuacji. Była bardzo dobrą mentorką dla Pierre'a.

PANI AURELIA - mama Raia. Silna i władcza kobieta, o śródziemnomorskich rysach twarzy i śniadej skórze. To ona sprawuje porządki w domu, a jej mąż jest jej wiernie oddany. Potrafi zmobilizować każdego członka domu do działania - czy to sprzątanie, czy koszenie trawy. Zawsze ma surowy wyraz twarzy, ale tak naprawdę to dobra kobieta. Pierre'owi zawsze kojarzyła się ze starszą wersją Esmeraldy z Dzwonnika z Notre Dame. Obecnie Aurelia ma własną firmę ogrodniczą.

PAN ARTUR - tata Raia, bezgranicznie oddany swojej żonie. Sam jest blondynem, o bardziej północnych cechach fizycznych. Rzadko kiedy się denerwuje i jest ostoją spokoju w domu. Jest dentystą, dzięki wszystkie jego dzieci mają zdrowe i białe zęby.

BABCIA RÓŻA - babcia Raimunda. Ciepła i dobroduszna kobieta. Jak na swój wiek jest całkiem zakręconą kobietą. Lubi biesiadować, spotykać się ze znajomymi, grać na gitarze i swego czasu jeździła na motorze. Mieszka w Gdańsku. Gdy Raimundo był mały, pomagała mu przezwyciężać jego lęki.


EWA, EWELINA i DARIA - małe trio i sąsiadki Pierre'a, Raia i Mileny na studiach. Często organizują domówki. Nie kryją się z tym, że przespałby się ze swoimi sąsiadami. Problem polega na tym, że sąsiedzi wolą spać ze sobą.

MARTA - młoda dziewczyna, którą Raimundo i Pierre poznali w Zakopanem. W ramach małej intrygi udawali dla niej jej adoratorów, aby mogła odegrać się na złośliwych dziewczynach z jej szkoły.

KAROL - znajomy Pierre'a z Zakopanego. 

PANI MAGDA - mama Pierre'a. Odziedziczył po niej wiele z charakteru.

PAN PATRYK - ojciec Pierre'a. Miewali koleżeńskie kontakty i raczej nie wchodzili sobie w drogę. Pierre nigdy nie czuł do niego większego przywiązania.
  
NATANIEL - główny protagonista Brakującego Elementu. Były wychowanek Leona z obozu letniego

GERARD -  jeden z bohaterów Brakującego Elementu i starszy brat Marty. Ma skłonność do wierzenia w horoskopy, mimo swojego wysokiego IQ.

AKSEL - wierny golden retriever Leona. Mają między sobą niezwykłą więź.

BABCIA LILIANA - babcia Pierre'a, która ma pensjonat w Zakopanem. Pierre często tam jeździ na Święta Bożego Narodzenia lub ferie zimowe. W zamian za pobyt, pomaga babci w ogólnym kierowaniu pensjonatem. 

 

  
BOHATEROWIE WYMYŚLENI PRZEZ CZYTELNIKÓW
(kliknij na imię bohatera)1 komentarz:

  1. Autorze, mały błąd Rebeka - Rachel. ;)

    OdpowiedzUsuń